Zespół i Współpracownicy

W zakresie prawa własności intelektualnej oraz prawa nieuczciwej konkurencji Kancelaria ściśle współpracuje z Prof. Dr Hab. Wojciechem Kowalskim.

Prof. Dr Hab. Wojciech Kowalski

Od lat związany jest z Uniwersytetem Śląskim, gdzie w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji kieruje Pracownią Prawa Własności Intelektualnej.  Specjalizuje się w tej dziedzinie publikując w Polsce i za granicą, prowadząc wykłady i szkolenia, a także uczestnicząc w postepowaniach sądowych, szczególnie w charakterze biegłego. Posiada tytuł zawodowy Radcy Prawnego.


 Adwokat Michał Klekotko

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Adwokat Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Autor publikacji z zakresu prawa autorskiego.

Szczególne zainteresowania zawodowe: prawo własności intelektualnej i nieuczciwej konkurencji, prawo gospodarcze, prawo karne.


 Radca Prawny Katarzyna Balcer

W 1998 r. ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. W latach 1999-2007 pracowała jako radca prawny w Starostwie Powiatowym w Mikołowie. Od 2003 r. prowadzi kancelarię radcy prawnego.

Szczególne zainteresowania zawodowe: prawo cywilne, prawo administracyjne oraz samorządu terytorialnego, zagadnienia związane z egzekucją sądowo komorniczą.


 Radca Prawny Krzysztof Malinowski

Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Przed rozpoczęciem aplikacji pracował w Biurze Informacyjno-Prawnym S.A. w Mysłowicach na stanowisku kierownika działu obsługi wierzytelności biznesowych. Od listopada 2010 r. radca prawny. Ponadto mediator Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych w Warszawie.

Szczególne zainteresowania zawodowe: obsługa prawna podmiotów gospodarczych.


 Radca Prawny Magdalena Kowalska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiowała także na New York University w Nowym Jorku oraz na Drew University w Madison USA. Wpisana na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Szczególne zainteresowania zawodowe: postępowania sądowe w sprawach cywilnych i gospodarczych, postępowania sądowo-administracyjne w sprawach z zakresu ochrony środowiska.Tagi artykułu:
prawa autorskie, odzyskiwanie wierzytelności, doradztwo prawne,

_______________________________